"ÇAVDARHİSAR ROBOTİK KODLAMA" PROJESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Zafer Kalkınma Ajansı Tarafından Desteklenen "Çavdarhisar Robotik Kodlama" Projesi İle İlçemizde Görev Yapan 17 Öğretmenimiz Eğitici Eğitimi Aldı.![](/meb_iys_dosyalar/2019_05/06195504_IMG_7047.jpg)
Çavdarhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü proje ekibi tarafından hazırlanan ve Zafer Kalkınma Ajansı tarafından teknik destek kapsamında desteklenen "Çavdarhisar Robotik Kodlama" projesi hayata geçti.27-28/04/2019 ve 04-05/05/2019 tarihleri arasında haftasonu gerçekleştirilen eğitimimiz 32 saat olarak verildi.Eğitime katılan öğretmenlerimiz, temelden başlayarak ileri düzeyde kod yazmanın mantığını, temel elektrik-elektronik bilgisi ve arduino kullanılarak proje devresinin nasıl kurulacağı konularında eğitim aldılar ve robotların çalışma sistemini ve çeşitli sensörleri nasıl kullanacaklarını öğrendiler.Eğitim sonunda 17 öğretmenimiz katılım sertifikası alarak başarılı oldu.